Flexibilní silniční směrový sloupek „F“

Výrobek s certifikátem 

Navigace:

Úvodní stránka → Výrobky Silniční směrové sloupky → Flexibilní silniční směrový sloupek „F“

Tento silniční směrový sloupek je vyroben z pružného houževnatého PVC a je tvořen plochým profilem s mírnými ohyby po krajích profilu pro zaručení maximální pružnosti v ohybu. Po ohybu pod jakýmkoliv úhlem např. po přejetí vozidlem se okamžitě vrací do svislé polohy.

Silniční sloupek je dodáván v různých délkových variantách a je osazen retroflexní fólií. Nabízíme jej jako alternativu k silničním směrovým sloupkům klasického tvaru typu „K“ a „M“.

Směrový sloupek lze osadit prostě a to zakopáním nebo zabetonováním do terénu krajnice vozovky, nebo vsunutím do otvoru vyhloubeným beranidlem resp. vrtákem. Ve spodní části silničního sloupku je otvor, do kterého se vkládá příčný plastový kolík délky 100 mm a průměru 10 mm zamezující vytažení směrového sloupku z krajnice. Příčný kolík je součástí dodávky sloupku. Po zasunutí sloupku do vyhloubeného otvoru se následně sloupek zasype zeminou a udusá.

Sloupky s ocelovým bodcem se zabudovávají do krajnice zatlučením. Jsou to sloupky délky 900 mm. Tento sloupek se zabudovává do krajnice zatlučením ocelového profilu (bodce) připevněného ve spodní části plastového sloupku. Bodec je dlouhý cca 400 mm. Je možno jej zatlouct obyčejnou ocelovou palicí nebo speciálním zatloukadlem z naší nabídky. Tvar bodce zabraňuje vyviklání sloupku v podélném i příčném směru jízdy. Při zabudování je potřeba dbát na to, aby byl bodec zatlučen tak, aby nevyčníval nad úroveň krajnice.

Pro osazení směrového sloupku sloupku na svodidla jsou určeny silniční směrové sloupky délky 600 mm s kovovým držákem, přizpůsobeným pro osazení na svodidla dle typu a potřeb zákazníka. Na svodidlo je silniční směrový sloupek připevněn šroubem v místě montážního otvoru.

Směrový sloupek typ F

(PDF)

Zobrazit

Pokyny pro montáž a údržbu směrových sloupků typu F

(PDF)

Zobrazit